Project Deluge, PS2-protojen arkistointiprojekti

hide

Big Boss
Ad Infinitum
Viestit
1139

Maine:

Nyt on kova ja erittäin mielenkiintoinen projekti tullut hiljattain julki, Project Deluge, jossa tarkoituksena on dumpata ja arkistoida PS2-pelien prototyyppejä/uniikkeja versioita peleistä. Nämä eivät ole varsinaisesti kokonaisia pelejä, mutta kaikki on kuitenkin tavalla tai toisella uniikkeja sisällöllisesti ja saattavat poiketa todella dramaattisestikin lopullisesta julkaisusta. Listoilta löytyy tällä hetkellä reilusti yli 700 protoa/demoa ja lisää on tulossa jatkuvalla syötöllä.

Hidden Palacen Project Deluge



 
Eilen juuri mietin että toivottavasti striimaajat tarttuvat tähän ja urakoivat läpi. Voivat sitten tehdä koosteet tubeen, niin ei tarvitse itse kokeilla näitä koskaan.
Toivottavasti sitten joku tekee näistä videoista ranskalaisilla viivoilla listan eroavaisuuksista, ettei tarvitse itse katsoa niitä koskaan.
 
Takaisin
Ylös Bottom