MINI CUTE reprohomma vähän backfiretti kun ois pitäny saada 40 tilausta eurooppaan, ja siihen on tullut 7 tilausta nyt... Dedis sille tilaukselle on 1.1.2021 niin en jääny tuleen_makaan vaan huomasin, että Sugoihan poistaa nyt koronahommien takia kabeja. Varsinkin kun oon tuota Greedyn Blast Cityä säätäänu, niin alkanu enemmänki lämpee moiselle pömpelille!
Alunperin oli tarkotus, että tulisin pää_heseen törpöttelee vaan ku tää corolla on mikä o nii ei viittiny lähtä sinne ajelee. Sovittiin sitten, että hirtetään pömpeli eurolavaan mahollisimman tiukkaan ja on ne kuulemma enneki ehjänä perilel tullu! Markukselle kyllä peukut siitä, että siltä saa aina rehellisen kuvauksen vermeen tilasta, oli siinä sitten vähän parempaa Seppälää sisällä tai randomimpaa ratkaisua. Lopulta tiedät kuitenkin aina mitä ostat!
Long story short, ostin:
- SEGA Blast Cityn
- Parhaalla mahdollisella Nanao MS-2933 chassiksella
- PSU recäpätty ja tuuletin vaihdettu
- CRT ruudussa ei mitään tekstejä/kuvioita palaneena tms. Reunoissa (tatessa ylhäällä ja alhaalla) pienet raidat kun japanissa ei ole huoltomies viitsinyt laittaa kuvaa koko ruudulle.
- Taito nahkapenkin
Rahti piti itse duunata ja se olikin vähän kinkkisempi. Alkuun löyty tää:
https://www.netlux.fi vaan niillä oli maksimikorkeus 175cm. BURASHUTOSHITIHÄ o 164cm ja eurolava on 14cm, nii siinähä mennään jo 3cm yli... Laitoin sinne mailiaki vaa eihä nuo REKKA_ÄIÄ firmat mihinkää HINTTIEN_MAILEIHI vastaile. Tännää sitte soittelin niin kuulemma kunhan ei tuote itessää ole yli 175cm niin kaikki o kosher! Eli laittoin moisen tulemaan! Tiistaina on nouto ja sitte vaan peukku perseeseen, ettei rahti pasko pömpeliä matkalle!
Myös takaa näyttäs olevan kohtuu hyvässä kuosissa!
Ja noista aikasemmista kuvista poiketen, otin tän 2x 6 napin control panelin.
Päivittelen hinnan kunhan saan lopullisen laskun vaan rahti oli 156€.
AIPERKELEKUINKAHIENOPÖMPELI! Ja tuolla chassiksella tää on käytännössä
Unobtanium!
EDIT: Tässä vielä pätkä näytöstä_